Bir Rock Yıldızının 55 Günlük Koşu Macerası

Artiwara "Toon" Kongmalai isimli Taylandlı müzisyen 55 gün sürecek ve toplam 2.191 km uzunluktaki koşusuna start verdi. Peki ama neden?


Artiwara “Toon” Kongmalai, Güney Yala eyaletindeki Tayland’ın Betong bölgesinden, kuzey Chiang Rai’deki Mae Sai bölgesine 55 gün sürecek ve 2.191 kilometrelik koşusuna 1 Kasım’da başladı.

Onu bitiş çizgisinde bekleyen hiçbir şey yok, çünkü kendisi için koşmuyor. Tayland’daki hastenelerin iyileştirilmesi adına 20 milyon dolarlık bir bağış toplamak ve Taylandlılara ilham vermek amacıyla koşuyor. Eğer her bir Tayland vatandaşı, koşunun tamamlanacağı 25 Aralık’a kadar 10 baht yani yaklaşık 1 TL bağışlarsa bunu yapabileceklerini düşünüyor.

Tayland’daki hastaneleri iyileştirmeye yardım etmek için para toplamanın yanı sıra, insanların daha aktif ve sağlıklı olmasını sağlamak için koşu ve egzersiz yapmalarına ilham vermek istiyorum.

– Artiwara “Toon” Kongmalai via Nike

Nike

Belki de bu iddialı bağış toplama amacından daha da şaşırtıcı olan şey, Toon'un bir koşucu olarak yaygın olarak bilinmemesi gerçeğidir. Toon aslında Taylandlı başarılı bir rock grubu olan Bodyslam'ın vokalisti ve Tayland'ın en büyük rock yıldızlarından biri olarak tanınıyor. Ancak koşu sevgisinden ödün vermiyor ve bu nedenle yılı bu olağanüstü görevle bitirmek için bir söz verdi.

Nike, performansını en üst düzeye çıkarmak ve yolculuğunda yaralanma riskini en aza indirmeye yardımcı olmak için Toon'u Beaverton, Oregon'daki merkezi'ne davet etmiş. Nike Spor Araştırma Laboratuarı'ndan (NSRL) Breaking2 ekibinin yanı sıra konfeksiyon ve ayakkabı uzmanlarından oluşan bir ekip ile Toon'u koşucu olarak keşfetmek ve geliştirmek için analizler yaparak hızı, kalp atış hızı, akışkanlık ve akış hızı konularında analizler gerçekleştirmiş. Bunun yanı sıra, ayakkabı ve giyim eşyaları gibi konularda koşuları boyunca kendisine destek verecek.

Nike

Nike

Toon'un koşu macerası 1 Kasım'da başladı. Yolculuğunun her adımını buradan takip edebilirsiniz.

Nike, Toon'un bu korkusuz hedefini kutlamak için herkesi 25 Aralık'ta Chiang Rai'de tamamlanacak olan bu yolculuğun son 10 kilometresine katılmaya davet ediyor.

Ve eğer 25 Aralık'ta Bangkok'taysanız, Mai Sai eyaletindeki son ayağını bitirirken Toon'un başarısını kutlamak için özel bir Nike Run Club oturumu için yerel Nike takımına katılabilirsiniz.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paylaşım Formatı Seç
Kişilik Testi
Bir kişilik testi hazırlayarak kullanıcıların kendini keşfetmesine yardımcı olabilirsin
Soru-Cevap Testi
Bir soru-cevap testi hazırlayarak kullanıcıların bilgisini ölçebilirsin
Anket
Bir anket hazırlayarak kullanıcıların görüşlerini isteyebilirsin
Hikaye
Birçok paylaşım formatını birlikte kullanarak bir hikaye oluşturabilirsin
Liste
Klasik listeleme
Geri Sayım Listesi
Klasik geri sayım listelemesi
Açık Liste
Kullanıcılar listene ekleme yapabilir ve listenin en iyisini belirlemek için oy kullanabilir
Oylama Listesi
Kullanıcılar listenin en iyisini belirlemek için oy kullanabilir
Meme
Kendi resmini yükleyerek bir meme oluştur
Video
Youtube, Vimeo yada Vine gibi platformlardan video paylaşabilirsin
Ses
Soundcloud yada Mixcloud gibi platformlardan ses paylaşabilirsin
Resim
Fotoğraf yada GIF/Hareketli Resim
GIF
GIF/Hareketli Resim